شیرآلات فلنج دار چیست و چه کارایی هایی دارد؟

شیر فلنج دار

فهرست محتوایی

همانطور که می دانید شیرآلت فلنج دار یکی از مهم ترین و کاربردی ترین انواع شیرآلات می باشد که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطالب قبلی شما را با اتصالات دارویی اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد شیرآلات فلنج دار اطلاعات بیشتری به دست اورید.

شیرهای فلنج مستقیم و آسان نصب می شوند. اتصالات شیر فلنج بسیار محکم هستند. یک واشر بین فلنج ها قرار داده می شود تا به استحکام اتصالات کمک کند. در صورت نصب صحیح، اتصالات فلنج یک مهر و موم محکم مایع ایجاد می کند.

رتبه بندی شیرهای فلنج بر اساس سیستم ارزیابی فشار ANSI است. ANSI (مؤسسه استاندارد ملی آمریکا) ارگانی است که معیارهای اندازه گیری را در ایالات متحده تعیین می کند. ANSI همچنین به همراه ASME (انجمن مهندسان مکانیک آمریکا) برای شناسایی و ارتباط استانداردهای ایمن برای انواع اقدامات مکانیکی همکاری می کند.

دریچه های درجه بندی شده در کلاس های مختلف ANSI با تغییر فشار و / یا درجه حرارت مایعات فرایند متفاوت واکنش نشان می دهند.

شیرآلات

خرید شیرآلات فلنج دار

دریچه فلنج نوع خاصی از دریچه است که در آن سطح بلند شده، معمولاً به شکل لب یا حلقه در انتهای اتصالات دریچه، با یک شیار در طرف که به آن وصل می شود. این امر باعث افزایش مقاومت دریچه در لوله کشی های سنگین از قبیل صنایع شیمیایی و نفتی شود.

تصاویر بصری از آنچه به نظر می رسد یک فلنج را می توان در چرخ های اتومبیل ریلی یا ماشین های واگن برقی شهری مشاهده کرد، جایی که لب فولادی یا فلنج چرخ در شیار مسیر آن حرکت می کند.

اندازه و اتصالات فلنج برای مطابقت با یکی از چندین استاندارد غالب ساخته شده است، که شامل استاندارد بریتانیا (BS) مصوب استاندارد اروپایی (EN) 1092 در ژوئن 2007 است، که انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (ASME) نیز استاندارد آن را ارائه می دهد. مطابقت دارد.

برای خرید بهترین انواع شیرآلات فلنج دار با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید