بررسی مهمترین فاکتورهای اتصالات دارویی

اتصالات استنلس استیل

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین فاکتورهای اتصالات دارویی بپردازیم. با ما همراه باشید. پیشتر نیز به بررسی ویژگی های اتصالات دارویی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین فاکتورهای اتصالات دارویی چیست؟

اتصالات استیل لوله ای از جنس استنلس استیل، اتصال هایی هستند که برای وصل کردن یا بستن انتهای لوله ها و افزایش قابلیت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.از آنجا که ممکن است استفاده از خمش لوله ها سخت یا گران باشد، اغلب از اتصالات برای برای وصل کردن دو لوله ی صاف به یکدیگر برای تنظیم لوله های مختلف استفاده می شود.

بخش جدای ناپذیر لوله کشی و سیستم های جریان سیال، اتصالات لوله ها می بایست قادر باشند تا امنیت لازم را برای انتقال مایعات، گازها و حتی جامداتی که ممکن است در سیستم وارد شوند، فراهم کند. به همین دلیل و دیگر دلایل، استنلس استیل مواد متدوال و رایجی است که در تولیدات اتصالات مختلف استفاده می شود. از ویژگی های استنلس استیل می توان به مقاوم بودن، دوام و استحکام در برابر خوردگی و پوسیدگی در شرایط خورنده و ناسازگار اشاره کرد.

کاربردهای اتصالات استنلس استیل

از کاربردهای این اتصالات می توان به کاربرد در صنایع مختلف اشاره کرد: کاغذ و خمیر کاغذ سازی، فرآروده های نفتی و شیمیایی، تصفیه آب، اتوموبیل و دستگاه های خودکار، صنعت پزشکی، دندان پزشکی، اتصالات صنایع غذایی، دارویی، هوا و فضا.

اتصالات استیل دارویی

اتصالات استنلس استیل از رایج ترین و در دسترس ترین انتخاب در فرآیندهای صنعت های دارویی و  غذایی بوده و آلیاژهای بهداشتی آنها بالا و به راحتی می توان این اتصالات را پاکسازی کرد.

مزیت های اتصالات استنلس استیل

از مزایای اتصالات استنلس استیل می توان به سبک وزن بودن و قیمت پایین آنها اشاره کرد. زیرا ساختار این اتصال ها به دلیل ضد زنگ بودن، ماندگاری داشته و هزینه های بلند مدت تعمیر، نگهداری و جایگزینی را کاهش می دهند. اگرچه اتصالات ممکن است در نهایت به تعمیر و تعویض نیاز داشته باشد اما مواد آن به راحتی قابل ذوب و قابل بازیافت بوده و می توان از هزینه ها و ضایعات، کاهش داد.

استیل از آهن با مقدار مختلف کربن و  اجزای متالیک و فلزی مختلف و گسترده تشکیل شده است. برای آنکه استنلس استیل تولید شود، آلیاژ کرومیوم می بایست حداقل 10% باشد.  استنلس استیل را می توان به عنوان یکی از چهار کتگوری اصلی بر اساس محتوا و خصوصیات آن، دسته بندی کرد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص فاکتورهای اتصالات دارویی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید