کاربرد استیل در اتصالات صنایع غذایی


آیا می دانید استیل در اتصالات صنایع غذایی چه کاربرد هایی دارد؟ در این صنایع از استنلس استیل چه استفاده هایی می شود؟

در مطالب قبلی شما را با قیمت میلگرد استیل آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص کاربرد استیل در اتصالات صنایع غذایی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

تولید و فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی ها نیازمند استانداردهای بهداشتی عالی است تا اطمینان حاصل شود که محصولات غذایی برای مصرف افراد مناسب هستند.

استیل در اتصالات صنایع غذایی

به این ترتیب، تولیدکنندگان مواد غذایی باید اطمینان حاصل کنند که کارخانه های فرآوری آنها کیفیت محصولات غذایی و نوشیدنی های آنها را به خطر نمی اندازد.

این امر در تمام مراحل تولید مواد غذایی، از پردازش اولیه و ذخیره سازی تا حمل و نقل محصولات غذایی، انجام می یابد.

برای انجام این کار، تولیدکنندگان در حال حاضر در هنگام تأسیس کارخانه های فرآوری مواد غذایی خود، روی محصولات استیل ضد زنگ سرمایه گذاری می کنند.

ماشین آلات کارخانه ساخته شده از استیل ضد زنگ راه طولانی را برای اطمینان از ایمنی محصولات غذایی انجام می دهد.

استیل ضد زنگ غیر خورنده و بی اثر می باشد، بنابراین، اکثر کارخانه های فرآوری مواد غذایی محصولات استیلی ضد زنگ را تشکیل می دهند.

شیرهای لوله بهداشتی، پیچ ها، اتصالات لوله ای، کانال ها و صافی های بهداشتی از رایج ترین آنها هستند.

این محصولات برای اطمینان از کیفیت محصول نهایی غذایی که از یک کارخانه تولیدی می آید، ضروری هستند.

به عنوان مثال، صافی بهداشتی در پالایشگاه محصولات غذایی محبوب مانند هات داگ، مارشمالو و سس گوجه فرنگی استفاده می شود.

استیل در اتصالات صنایع غذایی

استفاده از پالایش کننده ها و صافی بهداشتی تضمین می کند که کیفیت نهایی این مواد مصرفی بالاتر از استاندارد است.

تولید کنندگان در سرتاسر جهان از محصولات استیل ضد زنگ در کارخانه های خود استفاده می کنند، به ویژه استیل ضد زنگ 304، زیرا رایج ترین نوع استیل ضد زنگ است. در اینجا مزایای کاربرد استیل در اتصالات صنایع غذایی آورده شده است.

  • 1. استیل ضد زنگ بادوام و قابل اعتماد است

تحت استفاده معمولی صنعتی، محصولاتی مانند لوله های استیلی ضد زنگ می توانند بیش از 100 سال عمر کنند.

نصب و تعویض اجزای یک کارخانه مواد غذایی هزینه بر است. بنابراین، دوام یکی از عوامل اصلی است که شرکت ها قبل از راه اندازی کارخانه فرآوری به آن توجه می کنند.

درست است که محصولات استیل ضد زنگ دوام بیشتری داشته باشند، زیرا جایگزینی یک جزء حیاتی برای صنایع بسیار گران است.

قابلیت اطمینان محصولات استیل ضد زنگ با این واقعیت که از نظر شیمیایی واکنش پذیر نیستند، افزایش می یابد.

در نتیجه، تولیدکنندگان می توانند محصولات غذایی را برای مدت طولانی بدون اینکه سمی یا بد شوند، ذخیره کنند.

این یک مزیت بزرگ در صنعت مواد غذایی است، زیرا شرکت های مواد غذایی موظفند محصولات غذایی را قبل از توزیع در بازار در انبار نگهداری کنند.

  • 2. فولاد ضد زنگ دماهای شدید را تحمل می کند

این واقعیت که فولاد ضد زنگ می تواند دمای سرد و گرم را حفظ کند، آن را برای تولید غذا و نوشیدنی بی عیب و نقص می کند. محصولات فولادی ضد زنگ در تمام مراحل تولید مواد غذایی مفید هستند.

از آنجایی که آنها می توانند دمای بالا را برای پردازش مواد غذایی تحمل کنند و همچنین دمای سرد مورد استفاده در نگهداری غذاها را حفظ کنند.

  • 3. تمیز کردن فولاد ضد زنگ سریع و آسان است

بهداشت مهمترین جنبه تولید مواد غذایی است. شما نمی خواهید محصولات شما در طول فرآیند تولید آلوده شوند زیرا این امر منجر به خسارات قابل توجهی می شود. اغلب، تولیدکنندگان مواد غذایی از یک گیاه برای پردازش انواع مختلف غلات استفاده می کنند. با توجه به اینکه تمیز کردن فولاد ضد زنگ آسان است، جابجایی بین محصولات را آسان تر می کند. این نه تنها تضمین می کند که غذا تمیز و عاری از باکتری است، بلکه مقرون به صرفه است.

برای اکثر تولید کنندگان مواد غذایی، محصولات فولادی استنلس استیل به بهبود کیفیت محصولات غذایی آنها کمک کرده است. این به این دلیل است که آلودگی مواد غذایی کمتر است و سرعت تولید به طور قابل توجهی افزایش می یابد. با این حساب، تولیدکنندگان محصولات غذایی با کیفیت بیشتری را با کاهش هزینه تولید تولید می کنند.

زمان انتخاب محصولات مختلف فولاد ضد زنگ، دانستن کاربردهای خاص آنها در فرآیند تولید مواد غذایی مهم است. به عنوان مثال، صافی های بهداشتی به سه دسته تقسیم می شوند: صافی درشت، صافی متوسط ​​و فیلتراسیون.

توصیه می شود با یک سازنده فولاد ضد زنگ با تجربه در تولید مواد غذایی و نوشیدنی تماس بگیرید تا به شما در انتخاب بهترین نوع محصول فولاد ضد زنگ برای هر مرحله از تولید کمک کند.

از زمان توسعه بیش از صد سال پیش، فولاد ضد زنگ به یکی از رایج ترین و بادوام ترین مواد در جهان تبدیل شده است و اکنون در طیف گسترده ای از صنایع ضروری است.

اتصالات استیل شامل تعدادی کاربرد برای اتصالات لوله فولادی ضد زنگ است که از بسیاری از خواص مطلوب فلز بهره می برند.

اگرچه فولاد قرن‌ ها است که وجود داشته است، اما در برابر خوردگی آسیب ‌پذیر بود و دارای معایب دیگری بود که باعث شد دانشمندان آلیاژهای جایگزینی را پیدا کنند که می ‌توانستند در شرایط سخت بهتر عمل کنند. سپس مشخص شد که مخلوط کروم آهن مقاومت فوق العاده ای در برابر زنگ زدگی دارد.

استیل در اتصالات صنایع غذایی

استیل از چه موادی ساخته شده است؟

طبق تعریفات انجام شده استیل ضد زنگ یکی از آلیاژ های آهن است که شامل 10.5 درصد کروم می باشد.

تنوع بسیار زیادی در انواع آلیاژهای موجود در بازار وجود دارد که هر کدام از نظر ترکیب شیمیایی دقیق متفاوت هستند. عناصر آلیاژی مانند نیکل، مولیبدن، کربن، نیتروژن، تیتانیوم و مس می توانند دوام، شکل پذیری و سایر ویژگی های فولاد ضد زنگ را بهبود بخشند.

به منظور واجد شرایط بودن به عنوان فولاد ضد زنگ، باید با الزامات مقاومت در برابر خوردگی در یک محیط معین مطابقت داشته باشد.

این مقاومت از لایه بیرونی اکسید کروم فلزی پدید می آید. این لایه میکروسکوپی سطح به عنوان یک لایه غیرفعال شناخته می شود زیرا به طور طبیعی با اکسیژن موجود در هوای اطراف تعامل می کند و از خوردگی بعدی جلوگیری می کند. علاوه بر این، اگر لایه آسیبی مانند خط و خش داشته باشد، می تواند به تنهایی تعمیر شود.

خواص فولاد ضد زنگ چیست؟

بدیهی است که ویژگی اصلی فولاد ضد زنگ مقاومت آن در برابر خوردگی است. آلیاژهای مختلف سطوح مقاومت متفاوتی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، فولاد ضد زنگ 304، احتمالاً محبوب ترین آلیاژ فولاد ضد زنگ در جهان، سطح عالی مقاومت در برابر خوردگی را فراهم می کند. با این وجود، وقتی صحبت از محیط دریایی می شود، 304 به خوبی مناسب نیست زیرا به ویژه در معرض قرار گرفتن در معرض کلرید است که قطعاً در آب دریا وجود دارد.

در عوض، کاربردی که در محیط‌های مرطوب قرار می‌ گیرد احتمالاً باید به اتصالات لوله فولادی 316 ضد زنگ روی آورد که دارای مزایای اضافی 2 درصد مولیبدن است.

فولاد ضد زنگ مزایای دیگری نیز دارد. در مقایسه با فولاد معمولی، آلیاژهای فولاد ضد زنگ استحکام برودتی، افزایش چقرمگی کار، افزایش استحکام و دوام، افزایش شکل ‌پذیری، ظاهر جذاب ‌تر و هزینه‌ های نگهداری کمتر را ارائه می‌ دهند. با تمام این اتفاقات، جای تعجب نیست که فولاد ضد زنگ در طیف وسیعی از صنایع، از جمله اتصالات لوله، بسیار رایج است.

استیل در اتصالات صنایع غذایی

از آنجایی که هر آلیاژ واکنش متفاوتی دارد، مهم است که بتوان بین آنها تمایز قائل شد. آلیاژهای فولاد ضد زنگ به پنج خانواده مختلف طبقه بندی می شوند که هر کدام با ویژگی های خاص خود متمایز می شوند.

مزایای فلز مقاوم در برابر خوردگی در مورد اتصالات لوله باید واضح باشد. به همین دلیل است که فولاد ضد زنگ یک انتخاب محبوب برای کاربردهای اتصالات لوله است. اتصالات لوله در اشکال و اندازه های بسیار متنوعی وجود دارد.

اتصالات لوله SS 304 یکی از رایج ترین اتصالات لوله است. این به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و سایر مزایای آن است. 304 همچنین مقاومت شیمیایی قوی را ارائه می دهد، یک امتیاز اضافی برای موادی که در معرض مقادیر زیاد آب هستند، به ویژه در محیط های صنعتی.

یکی از کاربردهای خاص برای اتصالات لوله، اتصالات لوله فشار فولاد ضد زنگ است. اتصالات لوله فولادی ضد زنگ 316 از کروم جامد یا ترجیحاً ترکیبی از کروم و نیکل ساخته شده است. آلیاژهای مناسب برای این نوع اتصالات لوله معمولاً از خانواده‌های فریتی و آستنیتی منشا می‌گیرند. این نوع اتصالات لوله ممکن است برای کاربردهای خورنده یا دمای بالا و همچنین برای محیط های با فشار بالا مفید باشد.

یکی دیگر از استفاده های رایج برای اتصالات لوله های فولادی ضد زنگ در لوله ها و شیر های بهداشتی است. برای مثالابزار های  بهداشتی یک عامل کلیدی در مواد غذایی و نوشیدنی و صنایع پزشکی است. علاوه بر مقاومت خوردگی آن، فولاد ضد زنگ ارزشمند است زیرا تمیز کردن آسان است و تمیز نمی کند. آلیاژ ASTMA270 یک انتخاب محبوب برای اتصالات شیرآلات و لوله های بهداشتی است.

بسیاری از استفاده از اتصالات لوله های فولادی ضد زنگ در صنایع با کارایی بالا مانند آلیاژهای هوا فضا و مهندسی بر اساس کروم و نیکل، درجه بالایی از مقاومت در برابر حرارت، یک عامل مهم برای هواپیما استفاده می شود.

اتصالات لوله فولادی ضد زنگ ما به طور گسترده در پروژه های ساختمانی استفاده می شود. به لطف شکل ‌پذیری، می‌توان آن را به راحتی بدون نیاز به عملیات حرارتی نصب کرد. کل طول عمر اتصالات لوله فولادی در لوله کشی نیز نزدیک به پنجاه سال تخمین زده می شود.

استیل در اتصالات صنایع غذایی

به عنوان متخصصین در ساخت، معماری، تولید کابل و بیشتر ما با طیف گسترده ای از مواد در پروژه های مسکونی، تجاری و صنعتی کار کرده ایم. یکی از معمول ترین مواد در تمام این زمینه ها فولاد ضد زنگ است.

بسیاری از خواص منحصر به فرد آن ترکیب شده است، آن را یک راه حل ایده آل برای بسیاری از برنامه های کاربردی تبدیل کرده است، همه مزایای مختلف فولاد ضد زنگ را بررسی می کنیم تا ثابت کنیم که چقدر مفید است.

  • 1. مقاومت در برابر خوردگی

یکی از بهترین و شناخته شده ترین ویژگی های فولاد ضد زنگ این است که بسیار مقاوم در برابر خوردگی است. هنگامی که برای اولین بار توسط هری Brearley در سال 1913 ایجاد شد، آن را به عنوان اولین ‘فولاد ضد زنگ’ جهان معرفی کردند. افزودن محتوای کروم مولکول کلیدی بود که از فولاد ضد زنگ این کیفیت را به دست آورد و به عنوان دستیابی به موفقیت اصلی در توسعه آن دیده شد.

فولاد ضد زنگ از آن زمان با بسیاری از انواع و درجه های مختلف در دسترس است. ما معمولا از فولاد ضد زنگ 316 درجه استفاده می کنیم که حاوی 3٪ مولیبدن است.

این نوع بیشتر مقاومت خود را در برابر خوردگی در برابر اسید های صنعتی، راه حل های قلیایی تقویت می کند و آن را به ویژه در محیط های شور بالا انعطاف پذیر می کند. این ویژگی های بنیانگذار آن را بسیار کاربردی در سراسر جهان انجام داده است.

  • 2. مقاومت در برابر آتشسوزی و حرارت

انعطاف پذیری فولاد ضد زنگ به عنوان یک ماده یک موضوع مشترک در اینجا است و مقاومت آن به آتش و گرما بخشی جدایی ناپذیر از آن است. فولاد ضد زنگ این ویژگی را به دلیل مقاومت اکسیداسیون آن، حتی در دمای بالا است.

این امر آن را قادر می سازد تا قدرت خود را تحت شرایط سخت و شدید درجه حرارت بسیار موثر حفظ کند.

Chromium دوباره نقش مهمی در این رابطه دارد و فولاد ضد زنگ را انتخاب می کند با مقاومت در برابر آتش و پیشگیری از آتش سوزی است. کرومیوم یک ماده است که از ویژگی های فولاد گالوانیزه و آلومینیوم در این زمینه بهتر عمل می کند.

برای تهیه بهترین اتصالات صنایع غذایی با کارشناسان ما با شماره ۶۶۳۹۲۵۳۹ در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید