ورق استیل ضد زنگ چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

ورق استیل

آیا می دانید ورق استیل ضد زنگ چه ویژگی هایی دارد؟

تامین کنندگان ورق از جنس استنلس استیل دارای انواع زیادی از استیل ضد زنگ هستند که مشتریان می توانند از بین آنها انتخاب کنند. بدون شک ، انتخاب ها می توانند برای افراد ناآگاه بسیار زیاد باشد. با این حال ، دانستن اینکه از چه درجه ای استفاده شود ، در نهایت توسط استیل ضد زنگ در چه محیطی مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطالب قبلی شما را با استیل 316 اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص ورق استیل اطلاعات بیشتری به دست آورید.

به عبارت دیگر ، بستگی به این دارد که مصرف کننده در چه سطحی از مقاومت در برابر خوردگی مورد نیاز است. آیا مصرف کننده در کدام صنعت فعالیت می کند. آیا محیط داخلی یا خارجی خواهد بود؟ آیا در حمام ، آشپزخانه یا برای تابلوهای معماری یا قطعات خودرو استفاده می شود؟ در اینجا یک راهنمای مختصر است که به مشتریان ما کمک می کند تا اندازه ، درجه و سطح استیل ضد زنگ مناسب را برای هر شغلی انتخاب کنند.

ضخامت ورق استیل ضد زنگ

بیایید ابتدا در نظر بگیریم که ورق استیل ضد زنگ در یک فرآیند صنعتی به قطعات نازک و مسطح تبدیل می شود که می توان آنها را برش داد و به اشکال مختلف شکل داد. بسیاری از اشیاء روزمره در اطراف ما از ورق های ضد زنگ ساخته شده اند. ضخامت ورق ها تا 6 میلی متر (0.25 اینچ) متفاوت است. هر ضخامت بالاتر به عنوان صفحه طبقه بندی می شود و برای سایر اهداف صنعتی یا تجاری استفاده می شود.

به استثنای ایالات متحده ، ضخامت ورق فلز در میلی متر مشخص شده است. در ایالات متحده ، ضخامت ورق های فلزی معمولاً با اندازه گیری مشخص می شود. هر چه عدد سنج بزرگتر باشد ، فلز نازک تر است. Atlantic Stainless اندازه ورق های استاندارد 4 ‘x 8’ ، 4 ‘x 10’ و 5 ‘x 10’ را ارائه می دهد ، اما به هر اندازه ای سفارشی می شود. ورق های بریده شده عموماً به اندازه برش داده می شوند ، اما ما می توانیم با درخواست واترجت ، پلاسما یا لیزر هر ورقی را به هر اندازه برش دهیم.

ورق استیل ضد زنگ

ورق استیل ضد زنگ شما باید در چه مقطعی باشد؟

انواع زیادی از استیل ضد زنگ وجود دارد. ورق های Atlantic Stainless در گریدهای زیر 304 ، 304L ، 316/316L ، 301 Ann، 301QH، 301HH، 301FH، 302، 309، 310، 321، 330، 347، 409، 410، 430، 600، 625، 718، 15 ارائه می شود 5 ، 17 4 ، 17 7 ، A286 و 2205.

گرید با فرمول شیمیایی تعیین می شود. در بین همه آلیاژهای استیل ضد زنگ ، درجه 300 بیشترین استفاده را دارد ، از این میان ، استیل آستنیتی آلیاژی 304 رایج ترین نوع است. تطبیق پذیری و استحکام آن باعث شده تا بیشترین استفاده را داشته باشد و نسبت به سایر انواع استیل ضد زنگ در اشکال و سطوح بیشتری موجود است. تقریباً 70 درصد از استیل ضد زنگ ساخته شده آستنیتی است ، محلول جامد غیر مغناطیسی از آهن و کربن است که به ساختار بلوری اولیه آن مربوط می شود.

درجه سری 300 مقاوم ترین در برابر خوردگی ، شکل پذیرترین است و به راحتی قابل شکل گیری و جوش است. استیل ضد زنگ درجه 304 درجه ایده آل برای استفاده است نه تنها به دلیل ویژگی های جوشکاری باورنکردنی ، بلکه به دلیل ساختار آستنیتی متعادل آن. به طور گسترده در بسیاری از کاربردهای صنعتی ، معماری و حمل و نقل استفاده می شود.

میزان مقاومت در برابر خوردگی یا چیزی که استیل ضد زنگ را ضد زنگ می کند ، به میزان کربن و کروم مورد استفاده در آلیاژ نهایی مربوط می شود. مقاومت در برابر خوردگی بسیاری از انواع استیلهای ضد زنگ از آلیاژ آهن پایه با حداقل 10.5٪ کروم و حداکثر 0.15٪ کربن ناشی می شود. کروم یک فیلم منفعل از اکسید کروم ایجاد می کند که به سطح بالا می آید ، استیل را می پوشاند و از گسترش خوردگی به ساختار داخلی فلز جلوگیری می کند. بنابراین ، افزایش مقدار کروم باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شود.

روکش ورق فولاد ضد زنگ باعث ایجاد تفاوت می شود

علاوه بر انواع زیادی از فولاد ضد زنگ ، ورق ها بسته به کاربردی که از فولاد ضد زنگ برای آن استفاده می شود ، دارای انواع مختلف روکش هستند. تکمیل ها دارای شماره یا آلفا کد 1 ، 2B ، 2D ، 2BA (یا به سادگی Bright Annealed) 3 ، 4 ، 6 ، 7 ، 8 و TR برای Temper Rolled هستند. در آتلانتیک استنلس استیل ، ورق های فولادی ضد زنگ دارای استاندارد 2B و روکش های مختلف صیقلی هستند. سطوح صیقلی از استاندارد شماره 4 تا سطح آینه شماره 8 متغیر است و معمولاً با یک پوشش وینیل قابل جابجایی پوشانده شده است.

سرانجام ، ورق فولاد ضد زنگ معمولاً در شرایط آنیل فروخته می شود. به این معنی که وقتی فولاد ضد زنگ بازپخت می شود ، باید تا دمای زیر نقطه ذوب خود گرم شود ، سپس به آرامی سرد شود تا کمتر شکننده و چکش خوار شود. به این ترتیب ورق ها به قوام ، بافت یا سختی دلخواه می رسند.

خرید ورق استیل

دستکاری ورق های استیل کار آسانی نیست. شما به کارگران فنی نیاز دارید که در کار با ورق استیل مهارت کافی دارند. قابلیت برش و خم شدن آن به اشکال مختلف ، آن را برای کاربردهای تجاری ، مسکونی و صنعتی راحت می کند.

اگرچه می توانید ورق استیل را تقریباً از هر فروشگاه سخت افزاری خریداری کنید ، اما ارزان نیست. آیا به دنبال نسخه های برنجی یا مسی هستید. با این حال ، می توانید از نکات و دستورالعمل های زیر استفاده کنید تا بهترین ورق استیل را از یک تامین کننده دریافت کنید.

مواد و متریال اولیه

انتخاب انواع مختلف ورق های استیلی در بازار اولین مانعی است که شما باید از آن عبور کنید. مواد مختلف ورق استیلی خود را برای دستکاری و کاربردهای مختلف وام می دهند. دو نوع گسترده از ورق های استیلی آهنی و غیر آهنی وجود دارد. درک مزایا و معایب هر نوع ، کلید انتخاب ورق مناسب است. به عنوان مثال ، فولاد گالوانیزه برای کاربردهای بیرونی استفاده می شود. خرید محصول مناسب نه تنها به منظور دوام ، بلکه به دلیل مقرون به صرفه بودن آن نیز مهم است.

بررسی کیفیت

شما می خواهید مقدار مورد نیاز خود را خریداری کنید و نه بیشتر. بیهوده است که پول خود را در قسمتهای بزرگ ورق استیلی که قصد استفاده از آن را ندارید هدر دهید. با درک الزامات و مشخصات پروژه خود ، می توانید مقدار دقیق ورق استیلی مورد نیاز خود را محاسبه کنید. فقط در صورت اطمینان از استفاده از آنها ، مواد را به صورت عمده خریداری کنید.

بررسی قیمت ورق استیل

این واقعیت که تقریباً هر فروشگاه سخت افزاری ورق استیل را نشان می دهد به معنی رقابت بین فروشندگان است. از آنجا که این کالای گران قیمت است ، تفاوت قیمت از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر ممکن است زیاد مشخص نباشد. با این حال ، اگر می توانید همان کیفیت ورق استیلی را با قیمت کمتر از فروشگاه دیگری تهیه کنید ، خرید از آنجا منطقی است. با این حال ، کیفیت را با قیمت معامله نکنید. حتی اگر تفاوت قیمت در حاشیه باشد ، پس انداز اضافی می تواند افزایش یابد ، به ویژه اگر پروژه شما نیاز به مقدار زیادی ورق دارد.

به دنبال تراشه های فلزات نروید

ورق فلزات تراشه ای ممکن است ارزان باشد ، اما خرید آن یک اشتباه بزرگ است زیرا شما کیفیت را با مواد ارزان قیمت غیر استاندارد معامله می کنید. همیشه از تأمین کنندگان معتبری که ورق استیل با کیفیت بالا می فروشند خرید کنید. شما همچنین به احتمال زیاد حمل و نقل رایگان را از یک فروشنده معتبر دریافت خواهید کرد ، در حالی که در جستجوی تراشه با امید به دست آوردن مواد مورد نظر خود هستید. آنچه در دراز مدت به دست می آورید ممکن است ظاهر و احساس آن باشد ، اما هیچ تضمینی برای کیفیت آن ندارید.

ورق استیل با کیفیت گران است. برای صرفه جویی در هزینه در دراز مدت ، ممکن است مجبور باشید در حال حاضر هزینه بیشتری صرف کنید. این وضعیتی است که در آن ارزان ترین ورق استیل می تواند در آینده به دلیل مشکلات کیفیت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد. از طرف دیگر ، هزینه بیشتر برای ورق های با کیفیت خوب به این معنی است که نگران دوام آنها نباشید زیرا کیفیت تضمین شده است. درس اینجا این است که هنگام خرید ورق استیل ، کیفیت و نه هزینه باید اصل راهنما باشد.

 

برای خرید ورق استیل با مناسب ترین قیمت با کارشناسان ما با شماره تلفن ۶۶۳۹۲۵۳۹ در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید