قیمت شیرآلات فلنج دار چقدر است؟

شیرآلات فلنج دار

آیا می دانید قیمت شیرآلات فلنج دار چقدر است؟

برای براورد قیمت شیرآلات فلنج دار لازم است تا فاکتور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید و مشخصات این نوع شیرآلت را بشناسید.

در مطالب قبلی شما را با لوله پروفیل آشنا کردیم.

در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص شیرآلات فلنج دار اطلاعاتی به دست آورید.

شیرآلات فلنج دار چیست؟

شیرآلات فلنج نوع خاصی از شیرآلات است که در آن سطح برآمده، معمولاً به شکل لبه یا حلقه در انتهای اتصالات شیر​​، با شیاری در روبرو که به آن متصل و جفت می شود.

این نوع اتصالات باعث می شود اتصال شیرآلات در لوله های سنگین مانند آنچه در صنایع شیمیایی و نفت استفاده می شود، مقاومت بیشتری داشته باشد.

شیرآلات فلنج دار

شکل ظاهری فلنج را می توان معمولاً بر روی چرخ های اتومبیل های راه آهن یا واگن های برقی شهری مشاهده کرد، جایی که لب استیل یا فلنج چرخ در شیار مسیر قرار گرفته در امتداد آن قرار می گیرد.

اندازه و اتصالات فلنج مطابق با یکی از چندین استاندارد غالب ساخته شده اند، که شامل استاندارد انگلیس (BS) است که از استاندارد اروپا (EN) 1092 در ژوئن 2007 به تصویب رسیده است، استاندارد انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (ASME) نیز برای آن مطابقت دارد.

یک شیر فلنج دار نیز می تواند با مشخصات مشابه موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) که عمدتا در ایالات متحده استفاده می شود ساخته شود.

انواع فلنج ها که به طور گسترده در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند معمولاً یکی از پنج شکل غالب را شامل می شوند، از جمله نر و ماده (MF)، صورت برجسته (RF)، حلقه نوع اتصال (RTJ)، صورت تخت (FF) و زبانه و شیار (TG) ).

چندین نوع عمده از شیرهای فلنجی نیز وجود دارند که از این اشکال فلنجی استفاده می کنند، از جمله دریچه های توپی، شیرآلات های پروانه ای، شیرهای کنترل و شیرهای شیب دار.

اتصالات فلنج نیز از یکی از چهار فلز اصلی ساخته شده است که شامل فولاد، چدن، آلومینیوم یا مس است.

هدف اصلی اتصال فلنج برای هر نوع طراحی شیر فلنج دار این است که سطح سطوح جفت شده را افزایش دهد، که باعث افزایش مقاومت کششی ماده تشکیل دهنده اتصال می شود.

قطر داخلی و خارجی سطح فلنج دقیقاً اندازه گیری می شود تا این استحکام را بسنجد و شیر را اندازه گیری کند.

سیستم فلنج RF گسترده ترین مدل در نظر گرفته می شود، جایی که یک حلقه در بالای سطح دایره ای صاف یک صفحه اتصال که به صورت خطی روی یک سری لوله کشی پیچ می شود، بلند می شود.

اندازه فلنج در طراحی RF مستقیماً متناسب با فشاری است که اتصالات فلنج برای کنترل ساخته شده است، به عنوان مثال، فلنج ASME مدل B16.5، دارای ارتفاع فلنج 1.6 میلی متر (0.063 یا 1 / 16th اینچ)، که می تواند فشار حجمی تا 136 کیلوگرم (300 پوند) را تحمل کند.

فلنج RF با ارتفاع بیشتر از 6.4 میلی متر (0.25 اینچ) برای کنترل فشار تا 11134 کیلوگرم (2500 پوند) درجه بندی شده است.

نصب شیر فلنج RF همچنین شامل یک واشر استیل ضد زنگ مارپیچ است که در قسمت داخلی لوله قرار می گیرد جایی که شیر فلنج به اتصالات شیاردار در اتصالات مخالف متصل می شود.

این واشر همراه با گرافیت و نوار تفلون پیچیده می شود که مقاومت اتصال شیر فلنج و اتصال لوله را به طور کلی تقویت می کند.

انواع دیگر فلنج برای اهداف بسیار خاصی استفاده می شود.

شیر فلنج FF دارای یک صورت مسطح است که با ماده ای انعطاف پذیری کمتر، با دوام، و معمولاً چدنی ساخته شده است.

فلنج های FF مانند ASME B31.1 باید به صورت سفارشی در نمای ساخته شده از فولاد کربن و اتصالات یا شکننده بودن فلنج آهنی نصب شوند.

طراحی های فلنج اتصالی از نوع حلقه ای از پیچیده ترین آن هاست و در بعضی موارد از حلقه های آب بندی یا واشرهای ساخته شده از فولاد استفاده می شود که از تماس فیزیکی فلنج با اتصال جلوگیری می کند.

اگر تکنسین هنگام محکم کردن اتصال، واشر را خرد کند، به راحتی سوپاپ فلنج می تواند شکسته شود، زیرا برخی از فلنج های RTJ برای تماس با روبرو مخالف هستند و برخی دیگر چنین نیستند.

طرح RTJ در درجه اول در کاربردهایی با فشار و دما بالا افزایش می یابد.

در حالی که طرح های فلنج اغلب بسیار شبیه به هم هستند و یک فلنج ANSI با بازرسی بصری می تواند شباهت زیادی به فلنج ASME داشته باشد، اما نباید آنها را مطابقت داد.

اگر اتصالات شیر ​​فلنج طراحی شده توسط RTJ، TG یا FM بهم پیچ شوند، سطح تماس دقیقاً جفت نمی شود و شیر از کار می افتد.

از سال 2011، واشرهایی وجود ندارند که دارای تنظیمات فلنج مختلف در هر طرف باشند، مانند FM در یک طرف و RTJ در طرف دیگر، بنابراین نشت های خطرناک می تواند از واشرهای غیرفعال در یک مجموعه معیوب نیز رخ دهد.

برای اطلاع دقیق از قیمت شیرآلات فلنج دار با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید