شیرآلات استنلس استیل: تعریف استنلس استیل


پیش از این انواع شیرآلات استنلس استیل را نام بردیم و کارکردهای برخی از آنها را توضیح دادیم. اکنون می خواهیم درباره ی خود استنلس استیل و چیستی آن بگوییم. در صورت تمایل می توانید برای خواندن مطلب کور استنلس استیل به سایت مراجعه کنید.

شیرآلات استنلس استیل: استنلس استیل چیست؟

استنلس استیل نام استیل مقاوم در برابر گرما و زنگ خوردگی است که شامل کرومیوم 10.5% کوچک می باشد. درست همانطور که استیل های کربن ساختار و مهندسی متفاوت دارند و جوش خوردن و سختی لازم داشته، همچنین گروه بزرگی از استنلس استیل وجود دارد که در سطوح مختلف ضد زنگ و مقاوم در برابر گرما هستند. این چینش کارکردهای استنلس استیل نتیجه ی اضافات آلیاژهای کنترل شده است، که هر کدام تحت تاثیر خاصیت های خودکار و توانایی مقاومت در شرایط گوناگون ضد زنگ، قرار می گیرند. بنابراین بسیار ضروری است که استنلس استیلی را انتخاب کنید که بدون توجه به قیمت و آلیاژ بالا با کارکردش تطابق داشته باشد. این مسئله در خصوص انتخاب شیرآلات استنلس استیل هم همین است. در انتخاب شیرآلات استنلس استیل باید به کارکرد مورد نظر توجه داشته باشید و به قیمت یا آلیاژ توجه نکنید.

سطح استنلس استیل

استنلس استیل

با ترکیب کرومیوم حاوی 10.5%، سطح تمیز و در معرض هوا و دیگر شرایط اکسیدان دار، لایه ای روشن و محکم چسبنده ای از اکسید کرومیوم، خود به خود بر سطح استنلس استیل می نشیند. اگر آن را خراش دهید و یا با برش به پوسته ی آن آسیب بزنید، در صورت وجود اکسیژن سریعا اصلاح و ترمیم می شود. هرچند پوسته بسیار نازک است، چیزی حدود 5*10 میلی متر، هم پایدار است و هم اختلالی ندارد. تا زمانی که مقاومت و ضد زنگی استنلس استیل برای استفاده در شرایط گوناگون کافی باشد، با اتمسفر و جو هوا واکنش نشان نمی دهد. امیدواریم از این مطلب که در خصوص جنس شیرآلات استنلس استیل بود، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید