انواع شیرآلات استنلس استیل رایج را بشناسیم

استنلس استیل

شیرآلات استنلس استیل محصولات متنوعی دارد و شما می توانید با انتخاب یکی از آنها ، آنچه را که می خواهید انتخاب کرده و به کار ببرید. در مقاله ی قبلی در خصوص مشخصه های اتصالات جوشی استنلس صحبت کردیم که با مراجعه به سایت می توانید آن را مطالعه نمایید.

سه نوع اصلی شیرآلات استنلس استیل

درحالیکه آلیاژهای استنلی استیل بسایر متنوع هستند، همگی می توانند به سه دسته تقسیم شوند:

فولادهای ضد زنگ استنلس استیل:

این نوع از استنلس استیل ها از معمول ترین نوع می باشند. فولادهای ضد زنگ استنلس استیل نسبت به دیگر آلیاژهای استنلس استیل کرومیوم بالاتری را دارند و نسبت به زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بالاتر و بیشتری نشان می دهند.

فولادهای آهن دار استنلس استیل:

این نوع پس از فولادهای ضد زنگ از رایج ترین استنلس ها می باشد. همانند نام آن، آهن ربایی است. این آلیاژها می توانند در عملیات سرد کردن، سخت سازی شوند. همچنین قیمت این استنلی ها به دلیل اینکه نیکل کمتری دارند، کمتر است.

استنلس استیل مارتنزیتی:

از کمترین آلیاژهای استنلس استیل موجود در جهان. مقاومت آنها نسبت به دو استنلس استیل ذکر شده در برابر زنگ زدگی بسیار کمتر است، اما سخت سازی بالایی دارند. البته این نوع از استنلس استیل برای مقاومت های کششی و مقاومت در برابر ضربه، کاربرد بسیاری دارد.

انواع شیرآلات استنلس استیل

استنلس استیل ها می توانند در نوع فولادهای ضد زنگ به دو دسته تقسیم شوند:

استنلس استیل 304

از معروف ترین استنلس استیل ها می توان به 304 اشاره کرد. به خاطر همه کاره و تنوع پذیر بودن آن، در طرح ها و شکل های متفاوت، تهیه و تولید می شود. شیرآلات استنلس استیل 304 در دمای بالا (تقریبا 870 درجه) مقاومت می کند.

ساتنلس استیل 304 و 316

استنلس استیل 316

از دیگر استیل های ضد زنگ می توان به استنلس استیل 316 اشاره کرد. استحکام کششی بالا و تحمل دمای 800 درجه ی سانتی گراد از مهمترین مشخصه های این شیرآلات استنلس استیل است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید