فلزات رایج در ساخت شیرآلات استنلس استیل

شیزآلات استنلس استیل و فلزات

معرفی فلزات به کار برده شده در شیرآلات

شیرآلات استنلس استیل و فلزات آن

این مطلب به مواد متعارفی که در صنعت تجاری، تولید و فرآیندکلی شیرآلات استنلس استیل کاربرد دارد، اشاره می کند. برای دیدن سایر مقالات ما می توانید به سایت مراجعه نمایید.

آلومینیوم

فلز غیرآهنی، بسیار سبک، تقریبا یک سوم فولاد وزن دارد. آلومینیوم بهترین فلز مقاوم در مقابل زنگ زدگی بر اثر هوا است با این حال می تواند با دیگر فلزها بسیار انعطاف پذیر باشد. در شیرآلات، آلومینیوم برای بخش های خارجی مانند دسته یا برچسب های هویت کالا استفاده می شود.

مس

از مهمترین مشخصه ی مواد مسی گرما و رسانایی الکتریکی، مقاوم بودن در برابر زنگ زدگی و فرسودگی، و انعطاف پذیری است. مواد مسی در ساخت و سازهای با دمای بالا بسیار خوب کار می کند و در جوش کاری یا لحیم کاری به آسانی متصل می شود. معمولا مواد مسی برای اتصال لوله ها بیشتر استفاده می شود.

برنز

از اولین آلیاژهایی که در عصر برنز به عنوان استاندارد های صنعت که برای پرس و اتصلات شیرآلات استنلس استیل به کار برده شد. برنز در مقایسه با مس خالص، مقاومت بهتر و بیشتری دارد. به آسانی ریخته گری می شود، تراش کاری اش راحت تر است، و به آسانی و راحتی در کارهای جوش کاری و لحیم کاری، جوش می خورد. برنز درمقابل زنگ خوردگی و ایجاد سوراخ  و همچنین در ترکیب با دیگر فلزات، مقاوم و استحکام بالایی دارد.

برنز سیلیکون

این فلز مانند مس انعطاف دارد با این حال استحکامش بیشتر از مس است. برنز سیلیکون در برابر خراش های ناشی از زنگ زدگی و فرسودگی مقاوم تر از فلز برنج است. این فلز، هم تراز یا کمی بیشتر از فلز مس می تواند در مقابل زنگ زدگی مقاومت کند و بیشتر در مواد اولیه ی فشار مجاز شیرآلات استنلس استیل، به کار گرفته می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید