مشخصه های اتصالات جوشی استنلس استیل

اتصالات جوشی استنلس استیل

در این مقاله برای شما از مشخصه های اتصالات جوشی استنلس استیل خواهیم گفت. پیش از این هم درباره ی اتصالات دنده ای استنلس صحبت کردیم که می توانید برای خواندن این مطلب، به سایت مراجعه نمایید.

اتصالات جوشی: آماده سازی

در طول فرآیند ساخت اتصالات جوشی استنلس استیل، دمای فلز نزدیک به جوش به اندازه ای می رسد که تحول ریزساختاری پدید می آید. دمایی که این تغییرات در آن رخ می دهد، و تاثیر آن بر قطعات جوش خورده ی کامل شده- به عنوان مقاوم در برابر زنگ زدگی و خواص مکانیکی-  به محتوای آلیاژ، ضخامت، فلز الکترود، طرح اتصال، روش جوشکاری و مهارت جوشکار بستگی دارد.

بدون در نظر گرفتن تغییراتی که در این مرحله رخ می دهد، هدف اصلی اتصالات جوشی استنلس استیل این است که اتصالاتی را تحویل دهد که با همان کیفیت یا بهتر از فلز اصلی باشد و به هر فلزکاری اجازه می دهد تا در نزدیکی جوش کاری در مواد اولیه و هر نوع تفاوتی در جوش خوردن فلز الکترود را، تغییر دهد.

اتصالات جوشی

سه منطقه ی جوش

در اتصالات جوشی سه منطقه ی اصلی مورد توجه هستند:

فلز جوشی محکم و جامد شده  از فلز خام یا فلز خام به همراه بتونه تشکیل شده است. این ناحیه به طوری تحت تاثیر گرما قرار می گیرد که فلز بسیار داغ می شود اما این گرما کمتر از جوش کاری است. و فلز یا مواد اولیه نسبتا گرم شده یا کلا گرم نمی شود. در مطالب بعدی برای شما توصیح خواهیم داد که اتصالات جوشی استنلس استیل چگونه در حین جوش خوردن، ریزساختارشان تغییر پیدا می کند.

جوشکاری موفق

برای به دست آوردن اتصالات جوشی عالی به انتخاب دقیق و درست آلیاژ و فرآیند درست جوشکاری نیاز داریم. جلوگیری از زنگ زدگی یا خوردگی و مانع از خراش یا ضربه دیدن، دو نکته ی مهم در ساخت اتصالات جوشی استنلس استیل است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید