شیرآلات استنلس استیل و کیفیت آن

استنلس استیل
بهترین اتصالات دنده ای استنلس استیل
نوامبر 11, 2019
اتصالات استیل دنده ای
اتصالات استیل دنده ای 201 و مهمترین ویژگی های آن
دسامبر 3, 2019
استنلس استیل

در این مطلب برای شما از شیرآلات استنلس استیل و کیفیت آن در استفاده در صنایع متفاوت خواهیم گفت. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب هر آنچه که باید درباره ی اتصالات دنده ای استنلس استیل باید بدانیم، به سایت مراجعه نمایید.

چرا شیرآلات استنلس استیل؟

استنلس استیل از فولاد ساخته شده و به طور طبیعی بسیار مقاوم و سخت است. همین امر سبب می شود تا مقاومت بالایی در برابر گرما و فشار داشته باشد. شیرآلات استنلس استیل همچنین سخت تر و فلز انعطاف پذیر تری نسبت به آهن ریخته گری شده، دارد. مواد اولیه ی استنلس استیل به دلیل آنکه در برابر زنگ زدگی و خورده شدن بسیار مقاوم هستند، معروف شده اند. به علاوه ی این مسئله سختی و استحکام آنها استنلس استیل را انتخاب خوبی برای شیرآلات استنلس استیل مینیاتوری جمع و جور قرار داده است.

تفاوت بین استنلس و آهن در چیست؟

آهن فلز و عنصر است و راحت واکنا نشان می دهد. در زمان کوتاه و سریع هم اکسید و دچار زنگ زدگی می شود. اما فولاد یا استیل آلیاژ کربن آهن است. با اینکه از آهن بسیار قوی تر می باشد ولی در شکل گرفتن و کار کردن بسیار راحت است. کربنی که در فولاد یا استیل وجود دارد از مهمترین عوامل در سنجش استقامت است. نسبت آهن به کربن، شکل پذیری یا کارایی استیل را تحت تاثیر قرار می دهد.

شیرآلات استنلس استیل

شکل پذیری و کارایی چیست و چرا مهم است؟

شکل پذیری فلز توانایی فلز است تا فرم گرفته و بدون شکسته شدن، شکل گیرد. شکنندگی فلز در مقابل شکل پذیری آن قرار دارد. فرآیند فلز معمولی شامل شکل گیری لوله، خم شدن، برش و تقطیع با ماشین آهن بری، مته زنی و قالب گیری می شود. امیدواریم از مطلبی که درباره ی شیرآلات استنلس استیل و کیفیت آنها گفته شد، راضی بوده باشید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
انواع شیرآلات استنلس استیل رایج را بشناسیم

1 دیدگاه

  1. […] با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب شیرآلات استنلس استیل و کیفیت آن، به سایت مراجعه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 9 =

با ما در تماس باشید