2 نکته ی مهم درباره ی اتصالات استیل دنده ای

اتصالات استیل جوشی
اتصالات استیل جوشی چه ویژگی هایی دارد
دسامبر 8, 2019
اتصالات صنایع غذایی
مهمترین فاکتورهای اتصالات صنایع غذایی
دسامبر 30, 2019
استنلس استیل

اتصالات استیل دنده ای از مجموعه استنلس استیل های مقاوم است که به چند دسته تقسیم می شود. از این دسته ها می توان به 304 یا 316 اشاره کرد. همچنین از دیگر استنلس استیل های معروف می توان به اتصالات استیل جوشی اشاره کرد. این اتصالات از بهترین استنلس استیل ها ساخته شده است.

نکاتی در خصوص اتصالات استیل دنده ای

استنلس استیل تنها یک ماده نیست. این نام به مجموعه ای از استیل های مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی اطلاق می شود. استنلس استیل ها، استیل هایی هستند که شامل حداقل 11% کرومیوم می باشند.

تمامی استنلس استیل ها دارای کرومیوم و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی هستند. این مقاومت آنها در برابر زنگ زدگی و خوردگی به دلیل اکسید کرومیومی است که همیشه بر سطح استنلس استیل ها می باشد.

اکسید موجود خاصیت منحصر به فردی دارد که عبارت است از تعمیر خودکار. اتصال های دنده ای که یکی از زیرمجموعه های استنلس استیل می باشد، این خاصیت را نیز دارد.

اتصالات مقاوم و انعطاف پذیر

اتصالات دنده ای مقاومت بالایی دارند. این اتصالات در شرایط جوی ملایم به نوعی بیشتر از دیگر اتصالات با استیل های دیگر، مقاومت و کارایی دارد.

اتصالات استیل دنده ای

دمای بالا و دمای پایین

اگر دما آنقدر بالا باشد که باعث گرم شدن اتصال های دنده ای شود، رنگ می بازند با این حال هنگام گرم شدن همچنان مقاومت بالا داشته و دچار مشکل نمی شود. در نتیجه از این اتصالات برای صنعت هایی که کاربردهای متنوعی دارند و نیازمند مقاومت در دمای بالا هستند، استفاده می گردد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مشخصه های اتصالات جوشی استنلس استیل

استیل 304 و استیل 316

304 متشکل از آلیاژ کربن سخت است. 316 دومین استنلس استیل رایج پس از 304 است. مولی اضافه شده از خوردگی و زنگ زدگی به خصوصی جلوگیری می کند. 316 بیش از اتصالات استیل دنده ای 304 در مقابل فرسودگی و زنگ خوردگی، مقاومت دارد.

1 دیدگاه

  1. […] ی مهم درباره ی اتصالات استیل دنده ای، می توانید روی لینک کلیک […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

با ما در تماس باشید